Krzysztof Piotr Łabenda

Smocze skarby

Okładka
Piękna, pouczająca bajka dedykowana dzieciom, choć nie tylko im, bo z lektury ważne przesłanie odczytają również dorośli.

Przeniesiemy się do niezwykłej baśniowej krainy - Elfidii, by spróbować odnaleźć to, co najważniejsze. Bardzo możliwe, że „smocze skarby” znajdują się niedaleko, ale jak je dostrzec?

W bajkowej rzeczywistości nasze zmysły z pewnością się wyostrzą, ale musimy uważać. Elfidia nie jest już tak bezpieczna, jak dawniej. Rządy przejął przerażający władca Mrocznych, więc zło i terror zaczyna dominować. W obliczu tej sytuacji na pomoc Elfidom postanawia wyruszyć smok Agapit. Ten dzielny zwierz jest ostatnim z żyjących smoków, ale nie zawaha się wykonać misję, którą wyznaczy mu sam król.

Podczas niebezpiecznej wędrówki smokowi towarzyszyć będzie mały giermek, który zwie się Marek Dżdżownica. Ich drogi połączą się nieoczekiwanie, ale wspólne przeżycia szybko uczynią ich najlepszymi przyjaciółmi. Do tych dwojga dołączy także, wezwany z krainy położonej w innej czasoprzestrzeni, Franek Zalustrza. Zmotywowani, dzielni bohaterowie są gotowi, by zmierzyć się ze złem. Czy ich czyste, pełne dobrych emocji serca pozwolą im odnieść zwycięstwo?

W trakcie lektury przekonamy się, czy tej nietypowej grupce uda się wypełnić misję. Odkryjemy rolę smoka Agapita i spróbujemy odnaleźć „smocze skarby”. Czy na pewno one są najważniejsze?

Niektóre skarby nie zawsze dają się zważyć, ale może te, których nie da się dotknąć, czy zobaczyć są najważniejsze?

Język: pl

Ilość stron: 124

Opublikowana: 1 marzec 2019

Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok

Format książki

papier ( 9788381194044 )

ebook ( 9788381194051 )